Šetríme rozumne

Veľa Slovákov sa dostáva do fázy, kedy musia rozpočet zoškrtať a začať šetriť. Svoj podiel na tom majú vianočné sviatky, ale aj valentín a hneď za ním sa blížiaca Veľká noc. Študenti takéto obdobia zažívajú pravidelne. Hlboko do vrecka majú podľa prieskumov aj slovenské mamičky a dlhodobo práceneschopní občania.
 Je prirodzené, že sa nechceme vzdať životnej úrovne, na ktorú sme si už zvykli. V tomto článku by sme vám radi ukázali zopár tipov ako nakupovať za lacno a zároveň sa neoberať o kvalitu. Počítame s tým, že nenakupujete z rozmaru ale iba to, čo naozaj potrebujete. Nebudeme vám tu rozprávať o rodinnom rozpočte, tomuto svoju pozornosť určite venujú iné portály.prázdna peňaženka.jpg
Prvým tipom sú zľavové portály. Určite ich poznáte. Dlhodobo sledujte dostupné ponuky a včas na ne reagujte. Odporúčame sledovať len dve či tri kategórie a vopred prezistiť hodnovernosť stránky. I v ére zľavových kupónov existujú chamtivci, ktorí urobia všetko pre to, aby dosiahli zisk.
Druhou možnosťou je využitie sezónnych zliav, hlavne povianočných. Obchodné reťazce sa zbavujú ťažko predajných kúskov doslova za pár halierov. Dobré je nakúpiť do zásoby, tj. aj vtedy, ak daný produkt/službu nepotrebujete hneď. Vyhnete sa tak nie len prednarodeninovému stresu zo zháňania vhodného darčeka, ale aj vysokým cenám za produkt či službu.doláre.jpg
Doteraz sme sa venovali službám a tovarom. Priemerný človek však potrebuje i jesť. Rady starých mám ohľadom konzerv, lacných cestovín či strukovín už pozná každá kazdiná. Tou našou radou je chodiť nakupovať tesne pred zatvorením hypermarketov. Vďaka koncu dňa tu môžete nájsť takmer polovičné ceny, niekedy ešte nižšie. Kvalita výrobkov a potravín je pritom porovnateľná ako cez deň, ide len o jej dopredaj a maximalizáciu zisku daného potravinového reťazca.
Na koniec odporúčame čitateľovi naštudovať si obchodné správanie spotrebiteľa. Čudovali by ste sa ako my sami nahrávame supermarketom v honbe za vysokými tržbami.